Астън Вила 0-4 Тотнъм: 10-те играчи на Унай Емери губят контрол върху челната четворка, тъй като головете на Джеймс Мадисън, Бренан Джонсън, Сон Хюн-мин и Тимо Вернер насочват Спърс към категорична победа
Daily Mail | 2024-03-10 | 19:02:50

Джеймс Мадисън изстреля Спърс в преднина, а Бренан Джонсън направи 2-0 в рамките на три минути, наказвайки объркване в защита с участието на Езри Конса и Юри Тилеманс.

Тогава капитанът на Вила Джон Макгин си изля разочарованието от Дестини Удоги с див хак, който остави отбора му да се бори с 10 човека повече от половин час, през което време лондончани се разтегнаха ясно.

Тотнъм пое контрола в надпреварата за топ 4 място, след като разби Астън Вила с 4-0

Джеймс Мадисън изстреля Спърс в преднина със завършване от близко разстояние от центриране на Папе Сар

Бренън Джонсън направи 2-0 три минути по-късно, наказвайки защитна грешка на Вила

Вашият браузър не поддържа iframes.

Heung-min Son разби в третия, категоричен завършек, негов трети в толкова игри, докато часовникът тиктакаше в добавеното време в края на мача, и настроен с четвъртия вместо резерва Тимо Вернер, който да насочва към далечната греда.

Съдия: Крис Кавана

Вила остава на четвърто място, но Тотнъм се доближава, сега само на две точки зад него с мач по-малко, играе веднъж седмично без разсейване.

Анж Постекоглу се наслади на чиста мрежа и това, което нарече важни голове за четирима от своите атакуващи играчи.

Празнествата бяха леко опетнени от загубата на ключовия защитник Мики ван де Вен, който претърпя нова контузия на сухожилието в началото на второто полувреме, скоро след като се плъзна при пълно разтягане, за да блокира удар на Леон Бейли.

„Той не смята, че е нещо твърде важно“, каза шефът Постекоглу.

Ван де Вен, който пропусна два месеца поради контузия на бедрото през ноември, не изглеждаше в особен дискомфорт, докато тръгваше, и настроението му без съмнение беше вдигнат, когато Тотнъм вкара първия си гол, преди той да изчезне в тунела.

Деян Кулусевски пусна Папе Матар Сар отдясно и Мадисън се втурна между двама защитници, за да наложи удар невероятно центриране над линията от близко разстояние. „Невероятна доставка“, каза Мадисън. „Беше просто да го достигна.“

Това не беше типичен гол за Мадисън, но жизненоважен и Спърс бързо натрупаха преднина. Вторият вкара след три минути. Този път те наказаха Вила за небрежност при притежанието на топката дълбоко в собствената им отбранителна територия.

Конса забави пас към Тилеманс и Кулушевски влезе, за да открадне топката, намери Сон, който бързо го прехвърли на Джонсън и той вкара третия си гол в шест мача.

Емери направи тройна промяна в опит да стигне обратно в надпреварата, като се огъваше към задна четворка, но надеждите за обратна борба изчезнаха с червения картон на Макгин в 65-ата минута.

Джон Макгин беше изгонен в 65-ата минута за безразсъдно предизвикателство за Destiny Udogie

Домакините бяха оставени в беда, след като загубиха човек по-малко и никога не изглеждаше вероятно да отвърнат на удара

Шотландският полузащитник наряза Удоги, когато той излезе от защитата по средата и сега ще пропусне срещите срещу Уест Хем, Уулвс и Манчестър Сити.

Това предизвика неуместно и често злобно заключение. Емери, който започна мача със задна тройка и крило, направи тройна смяна и се върна на задна четворка.

Отборът домакин се изсипа напред, но Спърс пропуснаха малко шансове. За разлика от Вила, който завърши наравно 0-0 срещу Аякс в Европейската конференция в четвъртък, те се насладиха на ясна седмица за почивка и подготовка. нараняване, Постекоглу успя да започне отново с първия си избран отбранителен блок, докато не загуби Ван де Вен. Въпреки това, както стана навик напоследък, те бавно намираха някакъв истински ритъм.

За тяхно щастие Вила, въпреки че беше по-добрата страна в първите 45 минути, също не бяха напълно гладки. Те си пробиха път в добри ситуации през първото полувреме, без да създадат нищо подобно на чист шанс.

Играта се разпръсна. Лукас Дине беше най-близо до откриването на мрежата точно преди полувремето, с ярък удар с глава след центриране на Макгин отляво. Той светна встрани от далечната греда.

Дотогава състезанието беше бързо и неистово. Промяната на формацията на Емери ограничи Тотнъм, но те не скочиха напред със същата заплаха.

Оли Уоткинс заплаши рано, изпреварвайки Кристиан Ромеро и навлизайки бързо в пеналта преди Ван де Вен да се възстанови с темпото и да остави голмайстора на Вила на купчина.

Сон Хюн-мин добави трети гол за Тотнъм със силно завършване от центриране на Кулушевски

Тимо Вернер влезе от резервната скамейка и подпечата победата за Спърс, като се записа в протокола

Унай Емери не е първият, който страда от махмурлук от Амстердам, но този може да се задържи

Това беше историята на играта за Уоткинс. Нищо не пропадна за него и когато изглеждаше, че може, той беше изтласкан.

Шпорите поеха контрола от началото на второто полувреме, поеха контрола и бруталното естество на заключителните минути, когато те отказаха да се отпуснат по време на 10 минути добавено време, може да преследва Астън Вила.

Екипът на Емери ще разбере, когато обърне внимание обратно към Европа и реванша срещу Аякс в четвъртък, че отборът на Постекоглу е в добра форма и набира скорост.